Uspešno smo zaključili projekt VegaMarket v Mariboru

V nedeljo, 6.10.2024 smo imeli prečudovit Jesenski VegaMarket v Mariboru, ki se je tokrat prvič dogajal v centru mesta, na Trgu Svobode. 😊 Mestna občina Maribor nam je omogočila pripravo in izdajo novih informativnih zgibank in rolo panojev ‘Pojedli bomo svet’, zato je bil naš zero waste naravnan dogodek še dodatno okoljevarstveno obarvan. 💚🌍 Na dogodku je bilo veliko razstavljavcev, obiskovalcev in pozitivne energije.

‘Pojedli bomo planet!’

Premierno smo predstavili naše nove materiale ‘Pojedli bomo planet!’. Obiskovalci dogodka so si lahko na večjih plakatih prebrali dejstva o vplivu prehrane na okolje, se založili z zgibankami in se udeležili našega izobraževalnega programa na info stojnici VegaMarketa. Lahko so sodelovali tudi v kvizu in si prislužili nagrado. Na dogodku so bile z nami tudi maskote “barviti zelenjavčki” VegaMarketa, ki so po centru Maribora in prizorišču delile informacijske materiale in mimoidoče ozaveščale o tej pomembni tematiki. 🍅🫛🥕

Povezava do zgibanke ‘Pojedli bomo planet!’ je dostopna tukaj.

Predstavilo se je 14 razstavljavcev, ki spodbujajo trajnostno življenje!

Dogodek je bil pravi raj za ljubitelje okusne hrane, narave in živali. Na dogodku so obiskovalci lahko podprli poslanstva društev za osvoboditev in zaščito živali, kupili trajnostne in ekološke izdelke brez embalaže, ki niso testirana na živalih, spoznali nova podjetja ter degustirali in kupili veganske izdelke. Prav tako pa je bil dogodek odlična priložnost za okusen brunch ali “crklanje” ob okusnih sladicah.

Več o razstavljavcih in njihovi ponudbi najdete v prispevku.

 

Prostovoljstvo, dobrodelna stojnica in Veganski izziv

Najpomembnejši del društva in vseh naših dogodkov predstavljajo prostovoljci. Na dogodku so mimoidoči z nami lahko poklepetali o veganstvu in si priskrbeli več informacij o društvu in našem delovanju.

Slovensko vegansko društvo smo cel dan delili izobraževalne brošure na temo etike živali, na temo zdrave veganske prehrane in na temo okoljevarstva ter zloženke z enostavnimi, okusnimi in poceni veganskimi recepti. Na voljo smo imeli društvene artikle – zabavne aktivistične majice z živalskimi motivi in izobraževalne ter kuharske knjige. Prav vsakega obiskovalca pa smo povabili k vpisu na brezplačni 30-dnevni Veganski izziv 💚 in dobrodelno kavico, čaj ali limonado.

 

Vabljeni k ogledu albuma s fotografijami ter video posnetka!

Se vidimo na naslednjem dogodku!

 

Dodatne informacije:
info@vegan.si

Organizator:
Slovensko vegansko društvo

Projekt sta omogočila Mestna občina Maribor in Thrive Philanthropy.

Povezava do Facebook dogodka.

DELI STRAN: