Veganska potica z makom, kokosom in pomarančo

Kategorija: sladica
Predviden čas priprave: 180 minut
Avtor: Anže

Sestavine

Za 1 potico:

za testo:

  • 300g moke (250g bele pirine + 50g polnozrnate pirine)
  • 50g masla alsan
  • 75ml agavinega sirupa
  • 1dl lešnikovega mleka
  • pol kocke kvasa
  • žlička soli
  • lupina ene bio limone

 

za nadev:

  • 4dcl mandljevega/lešnikovega mleka
  • 2 žlici ruma
  • 3 žlice agavinega sirupa
  • žlička vanilije v prahu/ekstrakta
  • 150g mletega maka
  • 100g kokosa
  • lupinica ene pomaranče
  • po okusu še kokosov sladkor

Priprava

Testo:

V manjši posodi segrejemo mleko, maslo in agavin sirup, samo toliko, da je tekočina mlačna. V tekočini raztopimo kvas in pustimo stati 10-15 minut. V skledo presejemo moko ter dodamo sol in limonino lupino. V sredini naredimo luknjico in vanjo vlijemo tekočino. Zamesimo testo, ki bo lepljivo, a se bo vseeno dalo gnesti. Gnetemo pribljižno 5 minut. Testo premažemo z (olivnim) oljem, pokrijemo z suho kuhinjsko krpo in ga pustimo vzhajati dokler se ne podvoji (30-60 minut).

Nadev:

Tekočino in naribano pomarančno lupino zavremo, vmešamo vse ostale sestavine in po okusu dodatno sladkamo s kokosovim sladkorjem.

Potica:

Pečico segrejemo na 175 stopinj celzija in pekač za potico namastimo. Testo na pomokani površini na tanko razvaljamo na pravokotnik, ki bo bolj širjši, kot daljši. Nanj na debelo namažemo nadev, ga po želji posujemo z brusnicami in tesno zvijemo potico. Premestimo jo v pekač in pečemo 1 uro.

Preglej ostale recepte